Princip fungování
Jak je už z názvu patrné, tak se jedná o opravdu odlišný hudební nástroj oproti kytaře běžné. První pokusy o její sestrojení jsou už velmi staré, protože se nimi začalo ve 20. letech 20. století. Ovšem skutečná úspěšná výroba přišla až o dost let později. Kdybychom se bavili o vzhledu, který se používá i dnes, tak bychom se museli posunout až do 40. a 50. let. Tento nástroj nepotřebuje mít uvnitř nějakou akustiku, protože vše zajišťuje elektřina.
Kmit strun totiž zachytávají snímače v podobě cívek z magnetického jádra, které je mění na elektrický proud a ten nám putuje do zesilovače. Samotných kytar je mnoho různých druhů, takže si můžeme vybrat dle našeho vkusu. Jistě lidé, kteří se zaměřují třeba na rock, tak ví, že elektrická kytara je jedním z klíčových hudebních nástrojů. Aby nám kytara vydržela stále hezká, tak bychom se měli věnovat i její údržbě. Nastavení můžeme zvládnout sami, ale pro začátečníka je mnohdy výhodné nechat to na profesionálovi.
Rozmanité efekty
Když si pořídíme tento typ kytary, tak je zapotřebí mít jistotu, že je dobře seřízená a učit se na ni hrát v tomto stavu bez zbytečností, abychom měli čistý zvuk, který se dá srovnávat s akustickou kytarou. Ovšem když budeme hrát písně nějakého hudebního žánru, tak to mnohdy nepůjde bez kytarového efektu. Ty nám totiž určitým způsobem mění zvuk, přičemž všemožných zařízení je na prodej spousta, takže před nákupem je zapotřebí vybírat pečlivě, abychom nezjistili, že nám daný efekt nevyhovuje, takže budeme chtít vyzkoušet jiný.
Na internetu je ke každému typu dost informací, takže si je v klidu prostudujte. Mezi hodně oblíbené produkty se řadí Fulltone OCD, přičemž typ V2 můžeme zařadit mezi nejlepší od této firmy. Uvnitř můžeme pozorovat vylepšený obvod. Můžete si na internetu poslechnout nahrávky, kdy jde opravdu znát, jak příjemný má tento efekt na zvuk vliv.