Při prohlížení Facebooku se nám občas stane, že narazíme na video, které se nám líbí. V takovém případě si jej často chceme stáhnout, abychom se na něj mohli podívat později. K tomuto účelu slouží speciální stahovací programy. Ty se však od sebe navzájem liší. Příkladem může být Facebook downloader HD, který tato videa stahuje v nejvyšší možné kvalitě. Díky tomu si můžeme vychutnat skutečně dokonalý obraz i zvuk. To je pro mnoho lidí samozřejmě velké lákadlo. Jak se však ukazuje, skutečnost mnohdy tak růžová není.
V první řadě je potřeba si uvědomit, že tyto videosoubory budou zabírat podstatně více místa než ty, které by byly v nižší kvalitě. To se může stát problém, pokud jich chceme stahovat více, případně pokud máme na počítači málo volné paměti. Také stahování samotné bude trvat podstatně déle, ačkoliv zde výsledná rychlost samozřejmě závisí jak na parametrech počítače, tak i síle a rychlosti internetového připojení. Buďte však připraveni, že budete muset čekat i několikanásobně déle. Samozřejmě můžeme říci, že výsledek za to stojí. Koneckonců budeme mít výsledný soubor v tom nejlepším možném rozlišení. Pravdou však je, že ani zde není celá situace až tak příznivá.
Je totiž nutné si uvědomit, že tyto programy neumí zlepšit kvalitu originálního souboru. To znamená, že pokud stahovaná videa budou v nízké kvalitě, pak taková budou i ve vašem počítači, bez ohledu na to, jaký typ stahovacího programu použijete. A je potřeba si přiznat, že většina videí na Facebooku je točena mobilním telefonem, tudíž jejich kvalita není zrovna ideální. Navíc jsou často zkomprimovaná, čímž se rozlišení ještě dále snižuje.
Proto je jasné, že se většinou tyto speciální programy příliš nevyplatí. Jistě, najdou se výjimky, kde mají své použití, ale těch je skutečně pomálu. V naprosté většině případů nám naprosto stačí klasický program, který odvede stejně dobrou práci, a to za méně času a s tím, že výsledný soubor zabere méně prostoru. Výhody zde tedy jsou nepominutelné.