Ačkoli už dnes píšeme převážně na počítačích, přesto jsou chvíle v našem životě, kdy vezmeme do ruky tužku a uděláme si nějakou poznámku. Za počítačem se může skrýt, ale rukopis na nás prozradí i to co před okolím tajíme.
Proč navštívit grafologa?
Někteří lidé grafologa vyhledají čistě ze zvědavosti, protože je zajímá, jestli opravdu toho písmo dokáže tolik prozradit a jsou zvědavý co se o sobě dozvědí. Důvodem návštěvy však může být situace kdy nevíme kam dál, na co se v životě zaměřit a jaké vlastnosti podporovat. Pro dospívajícího může posouzení rukopisu představovat to správné nasměrování pro výběr budoucího povolání.
Co grafolog bude potřebovat, stačí je rukopis?
Někteří se zděsí, na co všechno se jich grafolog vyptává. Například informace o tom, zda je dotyčný pravák nebo levák je celkem podstatná, protože písmo leváků se v mnoha znacích odlišuje a grafolog pak k tomuto přihlédne. Dotaz na nemoci a úrazy je důležitý, protože by se to mohlo odrazit ve stylu psaní. Když někdo například prodělal úraz ruky a dodnes se mu hůře píše měl by to grafolog vědět, aby nevyvozoval mylné závěry, ale všímal si jiných souvislostí. Při osobní návštěvě lze věk odhadnout ale při posuzování rukopisu na dálku to není možné, neboť písmo odhalí duševní nikoli fyzický věk.
A co mám grafologovi napsat?
Je jedno, jaký je obsah, důležité je především to, že jde o spontánní text, tedy psaní z hlavy. Žádné opisování textu z knihy ani psaní v jiném, než rodném jazyce není vhodné. Grafologovi je jedno jestli budete psát o vašem psovi nebo o tom co dávali včera v televizi. Pro samotné psaní zvolte nelinkovaný papír formátu A4 a pište bez podložky.
Co na mě grafolog odhalí?
Mimo jiné smysl pro pořádek a pečlivost, náladovost, sebevědomí, cílevědomost, vztah k materiálním nebo duchovním věcem, smysl pro peníze i třeba vztah k sexu.