V každodenním shonu často zapomínáme na zklidnění, spěcháme do práce, z práce, pro děti, do kroužků. Večer pak znaveně sedíme před televizí a ani nevnímáme, co na obrazovce běží. Z přebytku televizního modrého světla se nám potom špatně usíná i spí. Další den se opakuje totéž. Je třeba se zamyslet, zda by vám venku opravdu nebylo líp.
1. Choďte na procházky
Není špatné počasí, jsou jen špatně oblečení lidé. Kromě chvil s extrémním vedrem či krupobitím se lze venku poměrně komfortně pohybovat za každého počasí. Svižnější chůze spolehlivě zahřívá i v mínusových teplotách. Odměnou za pravidelnou chůzi vám může být pohled na krásy přírody, pěknou architekturu vaší obce a také dobrá znalost přírody. Někdy stačí třeba obměnit část cesty z práce, případně vystoupit o pár zastávek dříve či později a zbytek dojít. Navíc chůze překvapivě dobře formuje postavu a mírně fyzicky unavený člověk snáz usne.
2. Sportem ku zdraví
Dnešní trendy podporují spíše sport uvnitř, ve fitness centrech, v tělocvičnách. Co vám ale brání se v létě vydat na kolo, brusle, koloběžku, v zimě potom na běžky, snowboard, či uspřádat velké závody na bobech? Na kole poznáte i vzdálenější okolí místa vašeho bydliště i spoustu podobně naladěných lidí, a to je zásadní pro to, aby se člověk cítil někde doma. Při fyzické námaze se zvyšuje frekvence dýchání a pohyb na čerstvém vzduchu není tak dusivá jako v uzavřené hale plné zapocených lidí.
3. Když se vám nikam nechce
Po náročném dni možná už nemáte chuď vydávat se daleko. Přesto můžete posedět před domem na lavičce, či na vlastní zahradě, něco dobrého si ugrilovat. Za deště se můžete skrýt v altánku či zahradním přístřešku . A pokud se cítíte ještě líněji, vytvořte si pro tyto příležitosti alespoň příjemné posezení na balkóně.
Ať už si pobyt venku uzpůsobíte jakkoliv, hlavní je ho nezanedbávat. Dodává do života radost a klid.
Co dělat venku?
You may also like these
No Related Post