Cítíte se v sedle svého jízdního kola naprosto svobodní? Tak v tom případě je jasné, že jej jistě opouštíte jen s těžkým srdcem a vždy jen na nezbytně krátkou dobu. Je tedy naprosto nemyslitelné, že byste jeli na dovolenou, prodloužený víkend anebo na chatu bez něj. Ostatně, proč byste něco takového dělali, když to dělat nemusíte! Když máte na svém automobilu vždy po ruce držák na kola na tažné zařízení, tak můžete se svým bicyklem cestovat naprosto svobodně všude, kde se vám zamane.
Když už tedy nemůžete někam dojet na svém bicyklu, můžete tam dojet autem, a jakmile to bude možné, opět přesedláte na kolo. A díky tomu, že se na držák pohodlně vejdou i kola celé vaší rodiny, můžete tak cestovat bez jakéhokoli omezení a užít si své volné dny na sto procent přesně podle vašich představ.
Možná ještě váháte nad tím, zda zvolit držák na kola na střeše anebo na tažném zařízení vašeho automobilu. V tom případě pomyslete na komfort a na bezpečnostní rizika, která se s tím pojí. Je velký rozdíl, zda máte jízdní kola po ruce zhruba ve výšce vašich kolen anebo až nad hlavou. Zatímco ze stojanu na tažném zařízení sundají bicykly bez potíží i děti či senioři, tak ze střechy automobilu to zvládne málokdo. Navíc, pokud máte kola za sebou a nikoli nad sebou, je to pohodlnější i z hlediska přepravy.
I když budete dopravní značení sledovat sebepečlivěji, tak i přesto se vám může snadno stát, že nějaký snížený podjezd přehlédnete, a pokud máte svá jízdní kola nad hlavou, neštěstí je na světě. Nicméně stát se může i to, že tam žádné značení zkrátka nebude, a zatímco místní vědí, že daným tunelem či podjezdem projedou jen do určité výšky vozidla, vy to vědět nebudete. A to nemluvíme o komplikacích při průjezdu lesními cestami či alejemi. Takže jak je vidět, mít jízdní kola umístěná nízko na držáku na tažném zařízení se prostě vyplatí.