Investovat do rozumných věcí se vyplatí, o tom není pochyb, někdy je však problematické určit, co lze za rozumnou věc považovat. Zdá se to možná nepochopitelné, ale investice do trampolíny náhradní díly se vyplatí i seniorům. Proč?
Kvalita zraku
Zlepšit kvalitu zraku není tak snadné, jistě si dobře uvědomujete, že se jedná o orgán velmi citlivý, a že mu věnují pozornost miliony očních lékařů na celém světě. Existují však podpůrné prostředky, které zrak posilují a fungují spíše jako dokonalá prevence.
Jednou z nich je i v pokročilém věku snaha své oči zaměstnat, aby nezakrněly. S nimi je to podobné, jako se svalstvem – jestliže je budeme příliš namáhat jednostranně (např. stálé sledování jednoho vjemu při práci na PC, anebo přehnané sledování televize), budou přetížené a nestačí se zregenerovat. Rovněž jim neprospívá lenivost, svaly atrofují, a to se týká i našich očí. Jak pro svaly, tak pro zrak je kromě vydatné stravy s potřebnými živinami důležitá i rozmanitá práce – zaměstnat svalstvo přiměřeným pohybem, nejlépe na čerstvém vzduchu, a zaměstnat zrak sledováním krajiny kolem nás (při jízdě na kole, pěší turistice, pozorování stromů, dalekých rozhledů apod.) Trénink zraku a svalstva je zkrátka důležitý a oddaluje předčasné stárnutí.
Více much jednou ranou
Může vám to připadat přehnané, ale jako vynikající tréninkový prostředek pro procvičení zrakových vjemů a zároveň zaměstnání svalových partií, které příliš nepoužíváme, jsou trampolíny. Skákání totiž zlepšuje udržování rovnováhy, zkracuje tzv. reakční rychlosti, procvičuje koordinaci pohybů při výskocích a dopadech a navozuje podobné situace, které se vyskytují v přirozeném prostředí v přírodě. Trampolíny nás mohou symbolicky přenést do doby meziválečných let třicátých let, kdy lidé trávili v přírodě mnohem více času, přirozeně se pohybovali, byli více otužilí a neměli tak narušený imunitní systém, jako my dnes.